Romicus - symposia

Symposion - Jan Hus, život a odkaz
Další z řady soukromých symposií tentokrát mimořádně věnované výjimečné osobnosti českých dějin
Most 21.10.2015

Jan Hus, život a odkaz mimořádného člověka, učitele a kazatele

Most, 21.10.2014
Hus na hranici
Od smrti Mistra Jana Husa letos uplynulo 600 let.
Jan Hus se stal již ve své době symbolem a ani dnes snad není v Čechách člověka, který by o něm neslyšel. Většina lidí si při vyslovení jeho jména představí charismatického kazatele, který káral nešvary tehdejší církve.
Jaký to však byl ve skutečnosti člověk?
Pro co žil a proč zemřel tak krutou smrtí na hranici?

Právě proto, že se Mistr Jan Husa stal nejen v Čechách symbolem, je výročí jeho smrti vhodnou příležitostí k tomu, abychom si objasnili některá fakta z jeho života a zkusili podhalit závoj legendy, která jeho skutečnou osobnost překrývá.
 


Pozvánka

na

SYMPOSION

zaměřené na téma

Mistr Jan Hus – život a odkaz

Symposion se uskuteční ve středu 21.10.2015 v 17:00 v útulných prostorách naší mostecké rezidence. Zváni jsou všichni lidé dobré vůle, kteří chtějí osvěžit ducha a alespoň na chvíli se odpoutat od dnešní hektické a informačně zmatené doby. O osvěžení těla lahodnou krmí a vínem takřka falernským bude též postaráno, případné speciality z kuchyně (a palírny) příchozích jsou však také vítány.


Svoji případnou (ne)účast potvrďte nejpozději do pátku 16.10.. Kapacita mého triclinia je značně omezená a novým příchozím též objasním přesné místo konání.

Případné dotazy zodpovím na mailu: info@romicus.cz.