Romicus - osobní stránky

Komentáře 2012
Příspěvky do diskuzí na zpravodajských portálech, které se týkají aktuálních politických a společenských událostí.
VP = "hlas lidu"

 

iDnes: Platy lékařů ani úhrady za péči se příští rok nezvýší, uvedl Heger

Most, 31.10.2012

Romicus: "To, že je tento článek blábol, nejlépe prokazují"

následující údaje:

průměrné měly podle autora vzrůst o celkem 10% z 48.000,- na 60.000,- Kč. Člověk nemusí mít MatFyz na to, aby viděl, jaký je to nesmysl.

Z tohoto důvodu je pak zcela zbytečné polemizovat o tom, zda je větší nesmysl, že platy lékařů vzrostly průměrně o 6,25%, nebo že průměrný plat dosahuje 60.000 Kč. Prostě ministr Heger lže, jako když iDnes tiskne.

Otázkou ovšem zůstává proč. Proč se instituce, které mají objektivně informovat, resp. které jsou zodpovědné za resort zdravotní péče, snaží prostřednictvím zcela zjevných lží poštvat veřejné mínění proti těm, kteří navzdory stále se zhoršujícím podmínkám tuto službu mnohdy o své osobní újmě zajišťují.

Níže jen malá ukázka toho, co jsou schopni někteří diskutující vypotit...
VP: "Re: To, že je tento článek blábol, nejlépe prokazují"

Ale jakpak jste prisel na to, ze neodpovida tech 48k na 60k? Osobne jsem se dozvedel, ze platy mely za lonsky a tento rok stoupnout z 48k na 60k. Minuly roky stouply platy v prumeru o 5 - 8k, tzn. cca 48 + (5 + 8)/2 = 54,5k plus 10 % tento rok je, voila, 54,5 * 1,1 = 59,95k. Nekde o trochu vice, nekde zase o trochu mene, ale prumerne to sedi. Takze clanek, dle meho, odpovida.

Romicus: "Re: To, že je tento článek blábol, nejlépe prokazují"

Upřímně řečeno, překvapil jste mě. Vaše počty jsou ještě svéráznější než počty autora tohoto článku.

 

Romicus: "Malý doplněk"

Záměrnou manipulaci veřejným míněním, kterou prostřednictvím lživých kampaní provádějí politici za podpory většiny medií, sleduji již dlouho. Pro doplnění uvádím několik odkazů:

Nejsem lékař, ale k lékařskému prostředí mám blízko a pokud bych osobně nepoznal pracovní podmínky v některých nemocnicích, nevěřil bych, že je něco takového vůbec možné....


VP: "proč doktoři nestávkujou"

proti VZP a zdravotnímu systému v této republice, kde utíkají miliardy ročně? Hlavně jejich zájmem by mělo být, aby zdravotnictví fungovalo efektivně a na ně zbyly lepší peníze. Jednodušší je ale dojit již tak chcíplou krávu, jako české zdravotnictví je, než se snažit o nápravu.

Romicus: "Re: proč doktoři nestávkujou"

Vážený pane, doktoři mají léčit a management nemocnic potažmo političtí představitelé jim k tomu mají vytvořit podmínky. Zajištění funkčního systému je tedy navýsost náplní práce politických představitelů. Pokud politici tuto svoji povinnost neplní, mají doktoři pouze dvě možnosti:

 1. Snažit se k tomu odpovědné osoby donutit
 2. Odejít

Doktoři dělají obojí. Copak dělají zmínění politici?!


Romicus: "Ještě něco k přesčasovým hodinám"

V případě nemocničních lékařů je zcela jedinečné a signifikantní to, že pokud by bylo z jejich strany důsledně vyžadováno dodržování zákoníku práce, celý zdravotní systém se zhroutí. Místo hromadných odborářských akcí skutečně stačí následující:

 1. Žádat bezpodmínečné dodržování stanovené pracovní doby včetně přesčasů.
 2. Žádat bezpodmínečně úvazek, odpovídající skutečně odpracované době.
 3. Žádat bezpodmínečně proplácení všech odpracovaných hodin
 4. Žádat základní plat, který je uváděn ve statistikách MZ a MPSV

K hospodářskému úpadku většiny nemocnic úplně stačí, když budou lékaři po 5 letech praxe žádat zde uváděný medián příjmů (cca 42.000,- Kč) za zde uvedenou průměrnou pracovní dobu (cca 185 hod).


VP: "Re: Nejde vubec o platy, ale o nesnesitelne prescasy."

kolapsem vyhrožujete už kolik měsíců, ne-li let. A furt nic. Už aby to bylo.

Chtít hned po škole násobky platu, jen proto, že jsem doktor, posílat všechny do prdele a psát o nich, že jsou to dementi a jen lékař má právo na velký plat a klid, to mě opravdu irituje. Třeba se poser a táhni, ale přestaň tady brečet, vydírat a prudit.

Romicus: "Re: Nejde vubec o platy, ale o nesnesitelne prescasy."

Nejsem ani lékař, ani zde obvykle nepoužívám vulgární výrazy, ale lidé jako vy opravdu projevují ve svých příspěvcích opravdu výrazné znaky demence.

iDnes: Já a Nečas žijeme každý na jiné planetě, říká vůdce rebelů ODS Tluchoř

Most, 30.10.2012

Romicus: "Tady je každý komentář úplně zbytečný."

Pokud někdo prohlásí:

1) "Stačí, když přijde někdo, kdo má tu vizi, kdo má energii a má potenciál té straně pomoci. Mirek Topolánek to tehdy byl, tak jako to byl byť v úplně jiném gardu Jiří Paroubek v sociální demokracii po pádu Stanislava Grosse. Jsem přesvědčen, že ODS by člověk s vizí, s energií udělat něco pro stranu, nejenom pro sebe prospěl."

a hned vzápětí:

2) "Mou ambicí je zachránit ODS."

Lze bez nadsázky vynést rezultát, že, opět cituji (tentokrát ze Švejka):

"Tento výrok úplně stačí, aby dotyčný byl označen za notorického blba."

iDnes: Štve ho nostalgie na vládu komunistů. Tak rozjel velké srovnání cen

Most, 23.10.2012
VP: "V zásadě jde o správná čísla"

Je třeba říct, že autor si dal docela práci a čísla více méně sedí. Nejsem si teda jistý mediánem 21000 Kč příjmu, ale dejme tomu, že je to pravda. Ve srovnání chybí nájemné, což by byla určitě zajímavá položka. I když je tedy jasné, že si dnes koupíme více, než tomu bylo kdysi tak to přece není žádná výhra pro aktuální obyvatelstvo. Za socialismu životní úroveň stoupala každým rokem, Takže za 23 let by byla někde jinde než byla v roce 1989. Teď je otázkou, o kolik by byla vyšší, zda o 10% 20 50 nebo 100. Stejně tak by se určitě pohnuly ceny a opět je otázka o kolik. Každý hodnotí situace svýma očima, a pokud si 20% lidí v této zemi myslí, že se mělo za komunistu lépe tak to bude asi pravda a je třeba tento fakt zaprvé respektovat a zadruhé dělat všechno proto, aby se to změnilo.

Romicus: "Re: V zásadě jde o správná čísla"

Váš příspěvek je zajímavý, ale v jedné věci s vámi naprosto nesouhlasím, a to v tom, že "Za socialismu životní úroveň stoupala každým rokem". Myslím, že tomu tak naprosto nebylo a jednou z hlavních příčin pádu komunistických režimů (ne-li tou nejdůležitější) bylo to, že bylo čím dále tím obtížnější zajistit proklamovanou životní úroveň, a to i za cenu, pokračující devastace majetku v držení státu, zhoršování životního prostředí a za cenu pokračujících represí.

Souhlasím s vámi v tom, že nejméně 20% lidí mohl bývalý režim vyhovovat, ale to nic nemění na tom, že většina byla natolik demotivována, že ekonomický kolaps socialistického bloku by byl tak jako tak nevyhnutelný.

iDnes: Raději skončím v opozici než ve vládě nic nedělat, tvrdí premiér Nečas

Most, 23.10.2012
VP: "Konečně rozumné slovo!"

Demise vlády, nastolení pořádku a náprava všech nesmyslů této loutkovlády!

Romicus: "Re: Konečně rozumné slovo!"

Buďte naprosto bez obav, on se vbrzku jistě najde někdo, kdo "nastolí pořádek".

Pár takových, kteří se o to pokoušeli znám - Lenin, Franco, Mussolini, Hitler, Stalin, Gottwald, Pinochet...

Jedním jsem si však naprosto jist, takovéto "nastolování pořádku" bude neštěstím pro tuto zemi. Demokracie je totiž ve své podstatě poněkud chaotická, "pořádek" nastolují pouze diktatury.

iDnes: Přiznejte prohru a něco s tím dělejte, vzkázal Klaus před sjezdem ODS

Most, 19.10.2012
VP: "Docela by mě zajímalo, co je podle ideologů na íDněsu"

ten správný "pravičák" a jaké hodnoty "kromě zlodějny" vyznává??

Romicus: "Re: Docela by mě zajímalo, co je podle ideologů na íDněsu"

Zkusím Vám to vysvětlit:

Pravičák (i když to slovo nemám rád) je konzervativní člověk, který vyznává hodnoty, které nejsou poplatné aktuální situaci, ale jsou obecně platné. Z toho bych vyzdvihl především osobní svobodu, zodpovědnost a to, co Římané nazývali pojmem "ius comercii", tedy zhruba právo na svobodné nakládání se svým majetkem.

Vámi zmíněná zlodějina není z výše uvedených důvodů doménou pravičáků, ale zlodějů, kteří se, bohužel, vyskytují napříč celou společností.

iDnes: Fico by mohl být předsedou Evropské komise, zní od socialistů

Most, 18.10.2012

Romicus: "Veseleji k šťastným zítřkům!"

Začínám si bohužel myslet, že dělat dnes ekonomicky odpovědnou politiku je holé sebemrskačství.

Mám ten dojem, že není síla, která by dnes dokázala dovést (nebo spíše navrátit) Evropu k prosperitě založené na svéprávném a sebevědomém občanovi. Důsledky krachu pak ponesou stejně všichni a je naivní si myslet, že se tomu některá země vyhne.

Takže, když do pekla, tak s veselou náladou: Užívejme si, dokud to jde. Po nás potopa....VP: "Ano!"

to je ten správný kandidát!

Romicus: "Re: Ano!"

Máte pravdu.

Poslední dobou mám dojem, že základní politickou strategií EU je ve smyslu rčení "Nejde-li něco silou, jde to větší silou" následující způsob řešení problémů:

"Pokud je někde problém, neodstraníme jeho příčinu, ale zdvojnásobíme úsilí v činnosti, která nás do tohoto problému dostala."

iDnes: ODS pomáhá Emmerové, aby do Senátu nešel komunista Valenta

Most, 18.10.2012

Romicus: "Šokující relativizace lotrovin"

Je až zarážející, jak často se člověk v diskuzi setkává s názorem, že na kandidátech za KSČ(M) není vlastně nic špatného, neboť přece každý "druhý" člen jiných stran je bývalý bolševik.

Tato tak často používaná relativizace zla poukazováním na to, že jej přece páchají i jiní je ovšem naprosto nepřijatelná! Přesto ji neustále používají, jak vrcholní političtí představitelé, tak i jejich nohsledi, kteří ovšem pouze papouškují to, co od svých guru slyšeli. Je např. obecně známa argumentace p. Zaorálka, který relativizoval lumpárny jeho souputníka Ratha tím, že přece ukradl jen pár milionů, zatímco jiní kradou "miliardy".

Toto je argumentace desetiletého uličníka, který poté, co ho chytli krást sousedovi švestky, se hájí tím, že sousedovic Pepíček je krade taky, a to mnohem víc!

Dokud budou lidé přesvědčeni, že se ze svých pochybení mohou obhájit stylem uličníků a dokud nebudou jednat jako dospělí lidé, kteří nesou za své jednání zodpovědnost, je ohrožena sama podstata demokracie. Veškerá snaha o nápravu negativních jevů ve společnosti je ovšem v tomto případě marná.VP: "Já vám nevím. Je teda lepší cholera nebo mor?"

Co si mám vybrat?

Romicus: "Re: Já vám nevím. Je teda lepší cholera nebo mor?"

Žijete-li ve společnosti, kde je většina lidí nakažena cholerou nebo morem, je velká pravděpodobnost, že na jednu z těchto nemocí zemřete. Je pak v podstatě úplně jedno na kterou.

Ve středověku bylo jedinou obranou utéct do města, které nebylo epidemií zasaženo.

P.S.: Nadějí je, že se přesto v historii našli zoufalci, kteří neutekli a se zhoubnými nemocemi se snažili bojovat.

iDnes: Všem bych přála rudé hejtmany, řekla po debaklu ČSSD v Ústí Vaňhová

Most, 14.10.2012

Romicus: "Zloděj křičí, chyťte zloděje."

Nestoudnost některých lidí nezná mezí.

Je až komické, když představitelka strany, která kraji vládla v naprostém souladu s komunisty, se po porážce pozastavuje nad tím, že lidé tyto komunisty volili. To vše za situace, kdy jeden z jejích přímých podřízených je ve vazbě kvůli korupci a program obou stran není možné, alespoň podle předvolebních agitací, od sebe odlišit. K tomu všemu používá v argumentaci takové perly jako, že za všechno můžou novináři, kteří ze všeho obviňovali ČSSD, když komunisté, se kterými vládli, přece kradli také.

Korunu všemu pak nasazuje prohlášením, že přeje všem lidem komunistické hejtmany, a to v situaci, kdy její stranický šéf již zcela nepokrytě považuje komunisty za nejbližšího spojence.

P. Vaňhová má přesto v jedné věci pravdu - lidé budou mít vládu, jakou si zaslouží.

BOHUŽEL...

iDnes: Z komunistů je druhá nejsilnější strana. Na úkor ODS i vítězné ČSSD

Most, 13.10.2012

Romicus: "Největší katastrofou je výsledek ve středních Čechách."

To, že zde po provalené superkorupci bude vládnout rudo-oranžová koalice, je pro všechny politiky těchto dvou stran jasným vzkazem - KRAĎTE JAKO STRAKY!

Stačí pak z rozkrádání velkohubě obviňovat jiné, hlásat, že NAŠE "spravedlivé" reformy zajistí vykořisťované většině blahobyt a může se vesele krást dál.

Bože, co se musí stát, aby lidé volili hlavou.

Jediným pozitivním výsledkem voleb je, že zatím většina nezblbla natolik, že by volila výtečníky typu Benda a Paroubek.Romicus: "Gratulace MUDr. Dernerové"

Jednou z mála pozitivních zpráv z letošních voleb je ještě to, že v celkově rudém kraji dosáhla jednoznačného úspěchu MUDr. Dernerová.

Jistě je to i díky tomu, že se důrazně angažovala v boji proti korupčnímu jednání v kraji, což je ve zjevném kontrastu s postojem dosavadní hejtmanky kraje Vaňhová, která je vůči vyvození důsledků korupce ve vlastních řadách zjevně zcela imunní.

Paní doktorce tímto gratuluji.

iDnes: Státní dluh stoupl na 1,65 bilionu korun. Každý Čech dluží 160 tisíc

Most, 11.10.2012

Romicus: "Nedobrovolní ručitelé"

Malou poznámku k příspěvkům, ve kterých jejich autoři tvrdí, že si nikdy nic nepůjčili, a že tedy nic vracet nebudou.

Jistěže, státní dluh nevznikl tím, že by si někdo z občanů půjčoval od státu peníze. Státní dluh vznikl cílenými úplatky politiků svým voličům. Volby totiž nevyhrává ten, kdo dělá potřebná, leč nepopulární opatření, volby vyhrává ten, kdo nejvíc slibuje a rozdává. Z tohoto důvodu vznikají deficity zcela zákonitě a zcela zákonitě budou vznikat i nadále. Občané nejsou dlužníky, ale jsou ručiteli, kteří nakonec tyto dluhy stejně zaplatí, i kdyby se proti tomu třeba na hlavu postavili.

Takže až vám budou hlasatelé blahobytu slibovat vše možné i nemožné, zamyslete se nad důsledky těchto jejich slibů a žádejte jediné: Zákon, který NEDOVOLUJE sestavování deficitních rozpočtů!

Až budou náměstí plná odborářů, kteří stávkují nikoli proto, aby se dluhy dělaly, ale proto, aby ŽÁDNÝ politik neměl právo je dělat, pak teprve se v tomto smyslu může něco změnit!

Co vy na to, hrdinní odborářští bossové?!

VP: "Re - Nedobrovolní ručitelé"

NAPROSTÝ SOUHLAS!!!

Ale co s tím existujícím dluhem? Vyhlásí se bankrot? Teď ty peníze stojí asi 80 mld ročné (nejsem si jistý) a jak známo "Státní dluh se neplatí!"

Vypadá to takto: Dluh České republiky

jedna vláda jako druhá uplácí své voliče a kromě přizpůsobivých to zaplatíme všichni!!!

Romicus: "Re - Nedobrovolní ručitelé"

Na úhradu stávajícího dluhu nemá nikdo mustr. Stát dluh platit musí, dokud si potřebuje od věřitelů půjčovat. Toto "výpalné" činí cca 7.000,- Kč na hlavu ročně (jsou to náklady, které jdou zejména na úroky věřitelům). Toto není žádná "virtuální realita", ale skutečné "prachy" každého z nás. Tímto nás (a polovinu Evropy) dovedly vlády slibující blahobyt a sociální spravedlnost do totální závislosti na věřitelích, kterými jsou zejména nadnárodní korporace, a kterým se výběr tohoto výpalného vyplatí dnes více, než jakákoli jiná investice.

Vzhledem k tomu, že je nutné zachovat jakýsi společenský konsensus, zbývají v podstatě tři možnosti, jak uhradit jistinu:

 1. Privatizace
 2. Částečný odpis dluhu
 3. Tisk inflačních peněz

To všechno tu bylo již od starého Říma a nikdo bohužel nevymyslel nic lepšího.

Podmínkou pro úspěšnost jakéhokoli řešení je, aby politici neměli v budoucnu žádnou možnost dluhy svévolně zvyšovat.

Takže klíče do ruky a vzhůru na Václavák!!!Romicus: "Nedobrovolní ručitelé II."

Návrh ústavního zákona, který požaduje v případě schvalování deficitního rozpočtu hlasování o důvěře je zcela směšný a nic neřešící. Už vidím jak poslanci vládních stran, kteří zákonitě drží většinu hlasů v parlamentu, v hlasování o důvěře nechají padnout vlastní vládu. To si snad může myslet jen ...

VP: "Re - Nedobrovolní ručitelé II."

Od začátku tvrdím, ze o důvěře vládě musí hlasovat ten, kdo není zaujatý... a to poslanci, kteří by v předčasných volbách přišli o koryto, rozhodně nejsou.

Romicus: "Re - Nedobrovolní ručitelé II."

Proto také tvrdím, že vládou předložený návrh je k ničemu. Pokud vůbec, tak deficit by mělo být možné vytvořit pouze:

 1. V případě vyjmenovaných neočekávaných událostí (přírodní katastrofa, atd.) pouze na rok a to schválením ústavní většinou (tedy nikoli pouze poslanci vládnoucí koalice).
 2. Plebiscitem s jasně uvedeným a konkrétním důvodem schodku a výší potřebných prostředků - ať lidi rozhodnou za se kvůli něčemu konkrétnímu chtějí zadlužit.

Tvrdím:

JE PRÁVEM politiků svobodně rozhodovat o výši a rozložení daní a následné redistribuci takto získaných prostředků.

JE POVINNOSTÍ politiků hospodařit s takto získanými prostředky s péčí řádného hospodáře.

JE ABSOLUTNĚ NEPŘÍPUSTNÉ, aby kdokoli bez přímého a adresného souhlasu kohokoli zadlužoval.
Takovéto jednání není jednání zodpovědných politiků, ale LICHVÁŘŮ. A lichváři patří za katr...VP: "Příčinou zadluženosti státu tedy"

nejsou v žádném případě tzv. socky, důchodci, postižení, dokonce ani Romové. Sociálně slabí dejme tomu momentálně nepřinášejí společnosti pozitivní hmotný užitek, ovšem za dluhy jako takové nemohou, to ne, to jim nikdo nesmí vyčítat, protože poctivě každou korunu vrací do oběhu. Oni nechtějí peníze, stačí jim přebytky z práce jiných. Za dluhy plně mohou naopak ti možná až příliš úspěšní, kteří akumulují zisky, ze kterého v mnoha případech už nikdy nedají vydělat nikomu dalšímu, neutratí je! Půjčit nestačí. Každým dalším rokem, kdy nějaký ziskový subjekt na trhu vydělá své miliardy, se kauzálně kvůli tomu musí o tytéž miliardy zadlužit na konci řetězu směny zejména státní kasa. Nebýt hamižnosti a šponování cen za každou cenu, státní kasa by vypadala úplně jinak. Diví se tedy ještě někdo tomu, že dluhy států jsou tak astronomické? Jsou tak astronomické, jako jsou astronomické majetky.

Romicus: "Re - Příčinou zadluženosti státu tedy"

Bohužel s Vámi nemohu souhlasit, žádná akumulace majetku nezpůsobí dluhy. Původ státních dluhů je poměrně snadno účetně prokazatelný. Za státní dluhy z drtivé většiny mohou deficitní rozpočty, které jsou navrhovány a schvalovány politiky všech parlamentních stran (záleží pouze na tom, zda jsou právě součástí většiny).

Je pouze logické, že zrovna ti, kteří nesou největší vinu, se ji snaží "házet" na všechny ostatní, jen ne na sebe. Záleží pouze na míře jejich (ne)vkusu, zda z toho obviňují své politické protivníky, podnikatele, "bohaté" lidi, imperialisty, Židy, Cikány, Araby, Marťany, Strýčka Skrblíka. Ti, kteří nejvíce „kradou“, nejvíce obviňují druhé z rozkrádání!

Podstatné je, že zrovna ONI hlásají, že přesně vědí, kdo za tento stav může, a to ve stylu "Já nic, já muzikant".

Fuj tajbl!!!

iDnes: Církev může restitucemi získat i Pražský hrad, tvrdí voličům ČSSD

Plzeň, 5.10.2012

Romicus: "Rétorika bolševika z padesátých let"

To, že se představitelé levice hrdě hlásí k 50. létům, dokázal svým výrokem již p. Zavadil. Nevím, zda někdo soudný může volit stranu, která lže jako když tiskne i na volebních bilboardech. Pokud ovšem většina lidí v této zemi tuto soudnost ztratila a ČSSD opravdu ve volbách zvítězí, je to:

 1. Velice špatné hodnocení všech ostatních demokratických stran.
 2. Neštěstí pro tuto zemi
VP: "Re - Rétorika bolševika z padesátých let"

A proč jste nenapsal v čem lže? A proč jste ty lži nevyvrátil relevantními argumenty?

Že by to bylo nad váš IQ strop? Asi ano!

Romicus: "Re - Rétorika bolševika z padesátých let"

Celý text na bilboardu je natolik absurdní, že soudný člověk nepotřebuje důkazy o lži, ale když chcete:

Ovšem pak jsou v podstatě zbytečné i všechny pojišťovny. Stačí jakýsi zúčtovací úřad, který bude platit za zdravotní péči podle vůle a usnesení vládnoucích politických struktur.

 1. Církvím bude vracen "původní majetek".
 2. Zákon se nevztahuje na katedrálu sv. Víta na Pražském hradě.
 3. Vrácení má probíhat na základě výzvy k vrácení konkrétní věci a doložení dřívějšího vlastnictví, atd.

Ale, jak si myslím, Vám v podstatě o žádné důkazy a argumenty nejde...

iDnes: Zdravotní pojišťovny byly loni v minusu. ODS z toho viní Hegera

Plzeň, 5.10.2012

Romicus: "Až se tady budete všichni rozhořčovat,"

jak je důvod nedostatku ten, že se "vše rozkrade", zkuste malé počty.

 1. Platba za státu za pojištěnce, která kryje veškerá zdravotní rizika a péči číní 723,- Kč. Za to nemáte ani povinné ručení + havarijní pojištění na 10 let starý vrak.
 2. Průměrná platba ekonomicky činného člověka činí cca 1830,-. Srovnáme-li tuto částku se 723,- Kč, které platí stát, musíme si říci, jak má nebohých 40% pracujících ufinancovat většinu péče pro 60% státních pojištěnců.

Tento nepoměr znamená jediné - pracující pojištěnci v podstatě mimořádnou zdravotní daní dotují státní rozpočet, který ušetří desítky miliard za to, že neplatí za své pojištěnce skutečné náklady!!!

VP: "Re - Až se tady budete všichni rozhořčovat"

A z toho plyne co? ze zvysime platbu statu za pojistence? A co tim docilime? Stat nekde bude muset ty penize vzit, a vezme je zase od tech ekonomicky cinnych.

Romicus: "Re - Až se tady budete všichni rozhořčovat,"

V jedné věci máte naprostou pravdu, pokud připustíme, že zdravotní pojištění není zdravotním pojištěním, ale jakousi zdravotní daní, pak je to úplně jedno.

Ovšem pak jsou v podstatě zbytečné i všechny pojišťovny. Stačí jakýsi zúčtovací úřad, který bude platit za zdravotní péči podle vůle a usnesení vládnoucích politických struktur.

A myslím, že právě o toto některým politickým představitelům a některým stranám jde....

iDnes: Střelec na Klause: Jsem normální člověk, ne nájemný zabiják

Most, 2.10.2012

Romicus: "Já se snad po...."

Člověk, který, byť jen symbolicky, ale přesto se zbraní v ruce útočí na nejvyššího představitele státu, pořádá "tiskovou konferenci", kterou zprostředkovává jedno z nejsledovanějších médii. Takovéto jednání jen potvrzuje výroky politiků o podílu médií na vzrůstající agresivitě ve společnosti.

Až jednou, a nebude to za vašeho přispění dlouho trvat, někdo z davu vytáhne na jakéhokoli představitele státu skutečnou zbraň, budete mít na tom i vy svůj podíl.

Předem vám k tomu gratuluji!!!

VP: "Re: Já se snad po...."

Někteří představitelé státu tento stát reprezentují velmi špatně, nenesou za svá rozhodnutí odpovědnost a nevypověditelné smlouvy, zadlužující i děti našich dětí, lze nazvat vlastizradou. Nebude mi líto, pokud takovýto představitel bude obětí atentátu.

Romicus: "Re - Já se snad po...."

To je síla!

Mě pak opravdu nebude líto lidí jako vy, až jim podobní výtečníci, jako Hitler a Stalin budou kroutit krky. Však on se za vašeho přispění najde někdo, kdo udělá pořádek.

P.S.: Pistole je malý kalibr, běžte radši nabíjet dělo do Aurory...Romicus: "Nemohu uvěřit,"

že jsou mnohé z publikovaných příspěvků míněny vážně.

Je právo politiků jakýchkoli stran prosazovat LEGITIMNÍMI prostředky v podstatě cokoli, co není v přímém rozporu s přirozenými právy člověka.

Člověk, který relativizuje nebo dokonce legitimizuje násilí, se pak sám stává jeho obětí a svůj osud si tak potažmo zasluhuje.

Pokud nebude historie různých diktatur, od Hitlera, Stalina, Ho Či Mina atd. dostatečnou výstrahou, dočkají se i zde diskutující zastánci násilím prosazované "spravedlnost" svojí zasloužené odměny !!!

VP: "Re - Nemohu uvěřit,"

i vzpomínaný Hitler přišel k moci volbama a ne pučem. Moc přeceňujete demokracii. Je právo obyvatel sejmout politika, stejně jako bylo právo sejmout demokraticky zvoleného a prezidentem jmenovaného Hitlera

Romicus: "Re - Nemohu uvěřit,"

Já demokracii nepřeceňuji, spíš se jí v tomto smyslu obávám. Hitlera a jiné výtečníky opravdu volili ti, kteří si mysleli, že jsou víc než ostatní a že k prosazení svých "oprávněných" zájmů mohou používat jakékoli násilí.

S právem "sejmout politika" si ovšem, doufám, děláte srandu (tedy pokud se vám zrovna nelíbí v Libyi nebo Afghanistánu)

iDnes: Těsně, ale přece. Vůbec první průzkum přiřkl krajské vítězství KSČM

Plzeň, 25.9.2012

Romicus: "Soumrak demokracie"

Hlavním rysem totalitních diktatur je:

 1. Objektivně vzniklé problémy neřeší - označuje domnělé viníky (kapitalisty, židy, přistěhovalce, kohokoli)
 2. S cílem dosáhnout moci diktátoři manipulují s nevědomým davem, který volá po potrestání těchto "viníků".
 3. V souladu s vůlí takto zmanipulovaného davu pak tyto "viníky", "spravedlivě" potrestají, přičemž popřou veškeré právo psané i přirozené.
 4. Z nakradeného majetku obětí uspokojí řvoucí dav. Ve chvíli kdy nakradené prostředky dojdou, napadnou pod různými ideologicky zdůvodněnými pohnutkami okolní státy. Toto je případ Ruska, Německa i starověkého Říma. Nikdy tomu nikdo nebyl schopen zabránit, a jak sleduji řvoucí dav v této diskuzi, nacházíme se mezi etapou 2 a 3. Svobodný lid si v demokratické zemi vždy najde svého Stalina, Hitlera nebo Caligulu.

Čest práci, soudruzi!!!

iDnes: Ministr Kubice už nejméně dva roky ví, jak řádí lihová mafie

Plzeň, 21.9.2012
VP: "Re - Jak se řekne jmeno Kubice,bolševici se osypou!"

Bolševikem je dneska kdekdo. A přitom spousta troubů ani neví, co to slovo znamená, že ?

Romicus: "Re - Jak se řekne jmeno Kubice,bolševici se osypou!"

Máte bohužel pravdu a z této diskuze to i vyplývá.

Bolševik je totiž člověk, vyznávající třídní boj, legitimizující vraždy a nejhorší zločiny spáchané z ideologických a především mocenských důvodů, bolševik je člověk, který nehledá řešení objektivních problému, bolševik hledá viníky v rámci zmíněného třídního boje. Bolševik odmítá osobní odpovědnost každého člověka za svůj osud, tuto zodpovědnost pak účelově přesouvá na stát, který ovšem řídí sám. Bolševik ve snaze získat moc manipuluje s lidmi. Mám pokračovat???

Jak jsem psal svrchu, zastánců bolševiků je zde plné diskusní fórum a spravedlivé na tom je to, že málokdo z nich se stane vyvoleným Bolševikem, ale většina z nich ponese důsledky svojí tuposti.

iDnes: Nečasova vláda je nejhorší od roku 1950, šokoval šéf odborů Zavadil

Plzeň, 21.9.2012

Romicus: "Ezau prodal dědictví za mísu šošovice"

Lidé dnes zaprodávají svojí budoucnost za sliby sociální "spravedlnosti". Je jim naprosto jedno, že je to politika "po nás potopa". A co hůř, mnozí, kteří tvrdí, že za bolševika bylo líp, jsou ochotni přehlížet zjevné zločiny protagonistů tohoto režimu.

Lidi to chtějí a lidi to budou také mít, neboť všechna moc ve státě pramení z lidu. Pan Zavadil pouze plní jejich přání. A jak čtu některé diskuze, přijdou ještě horší Zavadilové.

Spravedlivé na tom je pouze to, že i důsledky svých činů nakonec ponesou zejména ti, kteří podobným výtečníkům dláždí cestu k moci.

iDnes: Kalousek: Prožrali jsme to, proflákali. Zlaté časy v Evropě skončily

Plzeň, 20.9.2012

Romicus: "Hořká pravda, sladké lži"

Příčiny problémů dnešní Evropy jsou dvě. První z nich jsou objektivní změny, zejména demografické, se kterými vcelku nic nenaděláme.

Druhou příčinou jsou trvalé a stále se prohlubující deficity státních rozpočtů. Tyto deficity však nevznikají rozkradením. Tyto deficity jsou cíleně plánovány jako úplatky těm voličům, kteří dávají přednost poslouchání sladkých slibů o sociální spravedlnosti a budoucím blahobytu. Jsou to úplatky politiků, kteří namísto složitého hledání řešení objektivních problémů hledají viníky podle hesla "za vše může pravice, imperialisté, bohatci, židé...", dosaďte si, co chcete. Pod rouškou těchto slibů však zůstává skryta jejich nereálnost a účelová manipulace (případ socialistů) nebo přímo zločiny (případ bolševiků). Běda pak tomu, kdo se pokusí odhalit skutečnou realitu, to je ten největší Jidáš, lotr a arciďábel, který nám bere to jediné, co mnohým zbylo - jejich bludnou iluzi.

A jak čtu většinu zde publikovaných příspěvků, bude hůř.

Mnohem hůř.... 

Website Name 2009 | Sponsored by Skluzavky