Události - deníček, neboli krátký přehled významných osobních, společenských i politických událostí
 

Uprchlíci - Vědci proti strachu a lhostejnosti

Karolinum

Vzhledem k eskalaci extremistických nálad v naší společnosti pokládám za důležité podpořit výzvu naší akademické obce.
Docela mě jímá hrůza, kam až naše společnost za 25 let dospěla. Získaná svoboda projevu se z počátečního ostychu a obav říci svůj názor proměnila v žumpu obsahující výlevy všech lidských nectností...   [Více ...]

 

Nahoru

Komentáře 2015

Romicus: Strakova akademie

Komentáře a příspěvky do diskuzí na zpravodajských portálech, které se týkají aktuálních politických a společenských událostí.
Pro velký úspěch i v roce 2015 pokračuji v komentování některých (dez)informací, publikovaných zejména na různých zpravodajských portálech...   [Více ...]

 

Nahoru

Protest proti Miloši Zemanovi

17. listopad, protest proti prezidentu Zemanovi, Praha, Hrad

Nesouhlas se způsobem, jakým o protestech proti prezidentovi Zemanovi informovala ČT ve svých zpravodajských pořadech.
Chtěl bych uvést na pravou míru informace o včerejším protestu proti Miloši Zemanovi, které byly ve zpravodajství ČT různě dezinterpretovány   [Více ...]

 

Nahoru

Komentáře 2014

Romicus: Strakova akademie

Příspěvky do diskuzí na zpravodajských portálech, které se týkají aktuálních politických a společenských událostí v roce 2014.
Pro velký úspěch pokračuji v komentování některých (dez)informací, publikovaných zejména na zpravodajském portále iDnes...   [Více ...]

 

Nahoru

Již staří Římané - historické paralely

Romicus, SPQR: Roman army

Dva měsíce před volbami v říjnu 2013 se jeví volební vítězství levice jako naprosto jisté. A tak se v některých oblastech rozhořel otevřený boj o přední místa na kandidátních listinách, která by umožnila získání lukrativních politických postů.    [Celý článek]

 

Nahoru

Komentáře 2013

Romicus: Strakova akademie

Příspěvky do diskuzí na zpravodajských portálech, které se týkají aktuálních politických a společenských událostí v roce 2013.
Rok se s rokem sešel a již na samém počátku roku 2013 jsme svědky mnoha událostí, které stojí zato komentovat ...   [Více ...]

 

Nahoru

Most a Kartágo

Romicus: Kartágo

Malé srovnání osudů dvou zničených měst
Most a Kartágo jsou města, která potkal podobný osud. Obě byla smetena ze zemského povrchu, a i když tyto události od sebe dělí více než 2000 let, mají mnoho společného. Za jejich zničením stojí touha po bohatství, které jedno z měst ukrývalo za svými hradbami, druhé pak pod povrchem země, na které stálo. Společná je i agresivita mocných, kteří tuto devastaci způsobili a nezvratnost osudu obou těchto měst.   [Více ...]

 

Nahoru

Komentáře 2012

Romicus: Strakova akademie

Příspěvky do diskuzí na zpravodajských portálech.
Nejsem člověkem, který by ve smyslu rčení "Vox populi - vox Dei" přeceňoval názory, umístěné v diskuzních fórech na zpravodajských portálech. Přesto mě mnohé z těchto názorů znepokojují do té míry, že bych chtěl některé své reakce na zveřejněné články publikovat alespoň zde.   [Více ...]

 

Nahoru

Galerie obrázků

Romicus: Galerie obrázků z výletů po vlastech českých

Galerie obrázků z výletů po vlastech českých
  [Více ...]

 

Nahoru

HD Karlín - Jesus Christ Superstar

Praha, 2.4.2011

Muzikál Jesus Christ Superstar je sice notoricky známým dílem a bylo by "nošením sov do Athén" se o něm zde zmiňovat. Přesto si dovolím malou poznámku. Tento muzikál není pouze skvělým kulturním zážitkem, je to i dílo, které nutí člověka k zamyšlení. Pod dojmem sugestivního zážitku si pak člověk snáze uvědomí duchovní rozměr lidské existence.
A tak jsem si během představení připomněl jednu zásadní skutečnost:

Jen člověk, který dokáže snášet bolest je schopen bolest druhých utišit,
pouze ten, jehož život je naplněn nemá z bolesti ani smrti strach a
pouze člověk, který je s konečností života smířen,
je schopen jej svými činy naplnit a tak dosáhnout nesmrtelnosti.

 

Nahoru

Pošumavský big band: Večer filmových melodií 2

Plzeň, 21.3.2011

Alespoň s týdenním zpožděním bych se rád zmínil koncertu klatovského Pošumavského big bandu, který se konal 13.3.2011 v sále SDS Klatovy. Je už samo o sobě neobvyklé, že se vůbec někomu podaří ve městě s 20.000 obyvateli dát dohromady padesátičlenný orchestr a nastudovat takto náročný koncertní program. Je pak přímo úžasné slyšet, jak jednotlivá vystoupení mají sezónu od sezóny stále vyšší a vyšší interpretační úroveň. Návštěva koncertu již není pouze o tom, poslechnout si bývalé kolegy a kamarády, ale jedná se o opravdu velký muzikantský zážitek. A to nebudu mluvit jen o výkonu takové extratřídy, jako v případě hostujícího Lukáše „Koudyho“ Koudelky. Ještě pozoruhodnější je výkon orchestru jako celku, který dosahuje kvalit profesionálního tělesa. Nebudu a ani nechci vyzdvihovat jednotlivosti, ale musím říci, že při písni Tell Him v podání M. Houškové a E. Bartošové mi doslova běhal mráz po zádech - díky Maruško a Evo, byla to krása.
Na závěr mohu tedy pouze konstatovat, že mi bylo ctí si tímto tělesem v minulosti zahrát a doufat, že koncert v Klatovech nebyl posledním představením a celý program bude možné si poslechnout i jinde.

 

Nahoru

Ukončení práce v Krajské zdravotní

Ústí nad Labem, 25.2.2011

Ke dni 25.2.2011 jsem ukončil svůj pracovní poměr v Krajské zdravotní, kde jsem od ledna 2009 pracoval na pozici vývojáře (viz mé presonální stránky). Profesionálně byl pro mě přinejmenším první rok přínosem, neboť jsem se zde seznámil s některými novými technologiemi. Na druhé straně na mě v této organizaci "dýchl duch socialismu" víceméně politicky a byrokraticky řízené organizace. To se projevovalo zejména problematickou komunikací, nejasně určenými pravomocemi a odpovědností a úplnou absencí kariérní i hmotné motivace.
Snad najdu někdy příležitost, abych tuto zkušenost popsal v samostatném článku, ale jednu věc bych chtěl zdůraznit již zde. Jsem zcela přesvědčen, že krajem zřízené a politicky řízené nemocnice by v konkurenčním prostředí neměly šanci obstát. Privatizaci zdravotnických zařízení na této úrovni pak jednoznačně nevidím jako hrozbu, ale jako šanci tristní stav v těchto zařízeních napravit. K tomuto názoru mě vedou i zkušenosti a poznaky z praxe, kdy jsem byl v mnoha případech svědkem transformace, která probíhala v původně státních potravinářských firmách.

 

Nahoru

Zmrzlík Těchonice - Zelňačka

Těchonice, 19.2.2011

Ochotnický spolek Zmrzlík v Těchonicích představil své nové představení s názvem Zelňačka, jehož děj nezasvěcení znají ze stejnojmeného filmu s L. de Funésem, který byl v nedávné době uveden na jednom z televizních kanálů. Na rozdíl od předchozích produkcí souboru je letošní představení pojato v komornější formě a místo v divadelní stodole se koná v sále statku impresária souboru Petra Oukropce.
Jeho slovy:
"Pravidelná vystoupení souboru již začala připomínat Woodstock a bylo třeba se vrátit ke kořenům souboru, tedy do míst, kde všechno před deseti lety začalo."
Co však zůstalo beze změny, je neobyčejná invence a nápaditost při realizaci scény i nasazení všech účastníků, takže návštěvníci budoucích, již veřejných představení se mají opět na co těšit.
Více na Zmrzlík info »»».

 

Nahoru

Re: "Ministry skolila bílá nemoc"

Most, 17.2.2011

O nevybíravých útocích médií na lékaře v souvislosti s akcí Děkujeme, odcházíme, jsem se již přímo i nepřímo zmínil v článcích, s touto akcí souvisejících a myslel jsem, že na podobné ideologicky podbarvené výlevy již nebudu reagovat. kometář, uveřejněný na iDnes: Ministry skolila bílá nemoc, mě však zaujal v souvislosti s článkem: Je pro nás úleva, že protesty skončily, uveřejněným v tentýž den o něco níže. Dovolím si z něj kousek citovat:

"Přestože bojoval proti podmínkám ve zdravotnictví a dával najevo nespokojenost s platem i s nezákonnými přesčasy, je Petr Michl rád, že protesty už skončily a odboráři souhlasili s memorandem. 'Bylo mi líto odmítat pacienty a rušit operace.'"

Toto je typický projev zavrženíhodného vyděrače!

Čteme-li o něco níže:

"I Michl by k 1. březnu z nemocnice odešel. Je to pětatřicetiletý obličejový chirurg se dvěma vysokými školami, dvěma atestacemi, osmnácti měsíční praxí v britských nemocnicích. Měsíčně odslouží tři, čtyři služby, přesto dosud bere stejný plat jako jeho příbuzný, který montuje sádrokarton.",

lze oprávněně předpokládat, že absolutně neúnosný stav, panující v našem zdravotnictví a hanebné ocenění lékařů pochopí i absolutní a notorický blb, p. Josefa Kopeckého (B. Doležala, atd.) nevyjímaje.

 

Nahoru

Vytvoření této stránky

Most, 17.2.2011

Po boji, zejména s časem, se mi podařilo zprovoznit další stránku osobního webu, a to tuto stránku. Zde bych chtěl uvádět ve známost osobní události, které ze svého subjektivního dojmu hodnotím jako významné, nebo alespoň zaznamenáníhodné. Stejně tak bych chtěl na této stránce v krátkosti reagovat na události společenské nebo politické, které mě nějak zaujaly, ale ne natolik, abych o tom psal samostatný článek.

 

Nahoru

Komentáře 2015 (16.10.2015)
aneb: Uprchlíci, limity a trenky. … [Více]
Uprchlíci (18.8.2015)
Reakce na výzvu Vědci proti strachu a lhostejnosti … [Více]
Komentáře 2015 (22.7.2015)
aneb: Plnou parou do Řecka. … [Více]
Komentáře 2015 (20.4.2015)
aneb: V hlavní roli Miloš Zeman. … [Více]
Komentáře 2014 (30.12.2014)
Několik slov na závěr roku … [Více]
Komentáře 2014 (19.11.2014)
Pár komentářů k demonstraci proti M. Zemanovi … [Více]
Protest proti Zemanovi (17.11.2014)
Opět ČT lže, jako když Rudé Právo tiskne? … [Více]
Komentáře 2014 (5.8.2014)
Pár nových komentářů. … [Více]
Komentáře 2014 (22.6.2014)
"Církevní restituce" - pár nových komentářů. … [Více]
Komentáře 2014 (25.2.2014)
"Vítězný únor" - velká inspirace pro další duchaplné komentáře. … [Více]
Komentáře 2014 (11.2.2014)
Nový rok - nové komentáře. … [Více]
Komentáře 2013 (18.11.2013)
Nové komentáře k těžbě uhlí na Mostecku a k autorským poplatkům OSA. … [Více]
Komentáře 2013 (25.9.2013)
Nové komentáře v hektickém předvolebním období. … [Více]
Již staří Římané (30.8.2013)
Paralela k dnešním bojům o pozice na volebních kandidátkách. … [Více]
Komentáře 2013 (30.7.2013)
Několik nových komentářů k aktuální politické situaci. … [Více]
Komentáře 2013 (23.1.2013)
Příspěvky do diskuzí na zpravodajských portálech. … [Více]
Most a Kartágo (14.12.2012)
Malé srovnání osudů dvou zničených měst. … [Více]
Komentáře 2012 (7.10.2012)
Příspěvky do diskuzí na zpravodajských portálech. … [Více]
Galerie (6.8.2012)
Galerie obrázků z výletů po vlastech českých … [Více]
Jesus Christ Superstar (2.4.2011)
Malá úvaha nad duchovním rozměrem představení … [Více]
Pošumavský big band:
Večer filmových melodií 2 (21.3.2011)
Premiéra nového programu, která se konala 13.3. v klatovském divadle … [Více]
Odchod z Krajské zdravotní (25.2.2011)
Ke dni 25.2.2011 jsem ukončil svůj pracovní poměr v Krajské zdravotní … [Více]
Zmrzlík Těchonice - Zelňačka (19.2.2011)
Předpremiéra nového představení ochotnické společnosti Zmrzlík, zatím pouze pro členy a příznivce. … [Více]
Re: Ministry skolila bílá nemoc (17.2.2011)
Reakce na komentář k výsledku akce Děkujeme, odcházíme, uveřejněný na iDnes … [Více]
Vytvoření této stránky (17.2.2011)
Událost nejvýznačnější, neboť každý začátek je těžký … [Více]
 

Website Name 2009 | Sponsored by Skluzavky